“Odvahu a naději! Jsme přeci věřící”, řekl papež brazilskému arcibiskupovi

11.6.2020 

Vatikán/Brazílie. Naše portugalská redakce informuje o dalším papežově telefonátu do Brazílie. Tentokrát byl jeho adresátem arcibiskup mariánského poutního místa Aparecida, Orlando Brandes, a to minulou středu (10. června).

Podle informací, které sdělil místnímu televiznímu kanálu (TV Aparecida), papež “vyjádřil brazilskému národu solidaritu a blízkost” v tomto nelehkém čase, potvrdil, že se modlí za všechny Brazilce a že zprávy z této země sleduje v modlitbě. Římský biskup požádal mons. Orlanda, aby tlumočil jeho modlitby brazilskému národu a doporučil věřícím této země, aby poklekli před Madonou z Aparecidy. “Papež také připomněl, že předchozího dne jsme slavili sv. Josého de Anchietu, jezuitu, jehož svatořečil a který silně poznamenal život brazilské církve”, dodal aparecidský arcibiskup.

Papež František rovněž zavzpomínal na své návštěvy v Aparecidě (2007 ještě jako buenosaireský arcibiksup a poté v roce 2013 již jako papež u příležitosti Světových dní mládeže v Riu) a Brazílii vůbec. Požádal o modlitbu za svůj úřad, který svěřuje přímluvě Panny Marie, i té Aparecidské. “Pamatuji, jak jsem tuto Madonku vzal do klína, a radím vám, abyste spočinuli na jejím klíně”. V závěru telefonátu papež se obrátil k Brazilcům s poselstvím: “Odvahu a naději! Jsme věřící lidé.”

Jedná se již o třetí papežův telefonát do Brazílie za koronavirové pandemie. Svatý otec už dříve hovořil s arcibiskupem Manaus, Leonardem Steinerem, a arcibiskupem Sao Paola, Odilem Pedrem Schererem.

Jana Gruberová

Copyright © 2003-2024 česká sekce Vatikánského rozhlasu. Všechna práva vyhrazena. Adresa redakce: ceco@spc.va.