Benedikt XVI. k nesmyslné tragédii v Newtownu

15.12.2012 

Svatý otec byl ihned informován o střelbě v základní škole Sandy Hook v Newtownu, píše v soustrastném telegramu do diecéze Bridgeport papežovým jménem kard. Tarcisio Bertone. Svatý otec mne požádal, pokračuje státní sekretář Svatého stolce, abych tlumočil jeho hluboký zármutek a ujistil o jeho blízkosti v modlitbě za oběti a jejich rodiny. Stala se nesmyslná tragédie, stojí dále v telegramu. Benedikt XVI. prosí Boha, našeho Otce, aby utěšil všechny truchlící a podpořil celé společenství duchovní silou, která vítězí nad každým násilím mocí odpouštění, naděje a smiřující lásky.

K násilné události v Connecticutu se vyjádřila také bridgeportská diecéze. Její současný administrátor, Mons. Jerald A. Doyle, informuje, že newtownský farář Mons. Robert Weiss společně s dalšími kněžími a řeholnicemi byli přítomni bezprostředně na místě tragické události, kde poskytovali duchovní péči, včetně svátostného zaopatření, dětem i rodičům. Další duchovní působí v nemocnicích a dalších školách regionu. Do pomoci se zapojila také katolická charita. Mons. Doyle rovněž vyzývá všechny věřící své diecéze k modlitbě.

Newyorský arcibiskup vyjádřil svůj zármutek nad rostoucím násilím v zemi, zejména v době, kdy se připravujeme na příchod Krále pokoje. Každý z nás je povolán k budování pokoje ve svém domově, na ulicích našich měst i v celém světě, zdůrazňuje kard. Timothy Dolan.

Jana Gruberová

Copyright © 2003-2022 česká sekce Vatikánského rozhlasu. Všechna práva vyhrazena. Adresa redakce: ceco@spc.va.