Meriam poděkovala za mezinárodní podporu: Neztrácím naději

3.6.2014 

Meriam Ibrahim, súdánská pravoslavná křesťanka, stále čekající na spravedlnost, je podle sdělení svého právníka, „vděčná za mezinárodní podporu, které se jí dostalo. »Stále věřím ve svou svobodu, neztratila jsem naději«,“ opakovala několikrát advokátovi Mohamedovi Kelnourovi, který o tom referoval italskému katolickému deníku Avvenire. „Ve vězení ji navštívil také její manžel. Meriam se dosud nachází ve vězeňské nemocnici, kde porodila dcerku Mayu,“ informuje dále advokát. „Sňali jí řetězy, ale brzo se v nich může opět ocitnout. Její propuštění bohužel dosud není na obzoru.“

Kelnour dále řekl, že „v Súdánu neexistuje žádná politická moc, která by mohla ovlivnit rozsudek smrti, který nad ní byl vynesen. Rozhodnout o tom může jenom Nejvyšší soud, ke kterému jsme podali odvolání.“ Súdánské ministerstvo zahraničí v neděli informovalo, že nebude do věci zasahovat.

Naděje, které vzbudilo sobotní vyjádření Abdallaha Alazragy z téhož ministerstva pro BBC, podle něhož „Meriam bude propuštěna do několika dni“ se bohužel ukázaly jako falešné. Meriam tedy stále zůstává ve vězení spolu s prvorozeným Martinem a dcerkou Mayou, kterou porodila s řetězy na nohou. Advokát Kelnour také sdělil, že „Al Saman Al-Hady, který se prezentoval u soudu jako bratr odsouzené, prohlásil, že „Meriam se buď stane muslimkou anebo bude popravena spolu se všemi, kdo opustili víru. Meriam však tohoto pána, který tvrdí, že je její bratr, v životě nikdy neviděla.“ Odvolací proces u Nejvyššího soudu může trvat několik měsíců.

Milan Glaser

Copyright © 2003-2024 česká sekce Vatikánského rozhlasu. Všechna práva vyhrazena. Adresa redakce: ceco@spc.va.