Zdravotní stav arcibiskupa Graubnera se zlepšuje

8.12.2020 

Olomouc. Stav olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera po týdnu hospitalizace pomalu zlepšuje, uvedl v pondělí mluvčí olomouckého arcibiskupství Jiří Gračka.

Olomoucký arcibiskup a předseda České biskupské konference převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci poslední listopadový víkend kvůli komplikovanému průběhu nemoci Covid-19. Zůstává na ARO a dostává podpůrnou léčbu kyslíkem. Jeho stav se ovšem pomalu zlepšuje a s okolím komunikuje, potvrzuje sdělení tiskového střediska České biskupské konference.

Dvaasedmdesátiletý moravský metropolita byl pozitivně testován na nový koronavirus 25. listopadu, protože přišel do styku s nemocí v okruhu svých blízkých spolupracovníků. Během následujícího víkendu se jeho stav zhoršil a vyžádal si hospitalizaci. "Pozitivní výsledek koronavirového testu se potvrdil také u pomocného biskupa a generálního vikáře Josefa Nuzíka, který nadále zůstává v domácí karanténě," uvedl Gračka.

Na stránkách arcibiskupství jeho mluvčí uvedl, že za zdraví biskupů se modlí věřící na mnoha místech v diecézi - v olomoucké katedrále, ve velehradské bazilice nebo v kněžském semináři.

"Prosíme věřící, aby se k modlitbám za uzdravení arcibiskupa Graubnera a biskupa Nuzíka přidali. Oba biskupové také všem, kdo se za ně modlí a o jejich zdravotní stav projevují zájem, vyjadřují upřímný dík a zůstávají ve spojení v modlitbě," doplnil mluvčí olomouckého arcibiskupství.

 

Johana Bronková

Copyright © 2003-2022 česká sekce Vatikánského rozhlasu. Všechna práva vyhrazena. Adresa redakce: ceco@spc.va.