Nigerijský biskup a jeho řidič opět na svobodě

2.1.2021 

Nigérie. Pomocný biskup nigerijské arcidiecéze Owerri, mons. Moses Chikwe, unesený spolu se svým řidičem, panem Robertem Ndubuisim, v neděli 27. prosince, je opět na svobodě. O jeho propuštění v nočních hodinách prvního dne kalendářního roku informoval arcibiskup zmíněné diecéze, která leží v jihovýchodním nigerijském státě Imo. Svatý otec František apeloval za osvobození obou rukojmích při páteční modlitě Anděl Páně.

“S vděčností Bohu sděluji všem věřícím a lidem dobré vůle všude na světě, že kolem 22 hodin prvního dne roku 2021 byli konečně propuštěni biskup Moses Chikwe a pan Robert Ndubuisi”, oznámil owerrijský arcibiskup. “Navštívil jsem biskupa Chikweho krátce poté v jeho rezidenci. Ačkoli jej oslabil tento traumatický zážitek, nepřestává děkovat Bohu za Jeho dobrotu. Jeho řidič byl hospitalizován kvůli hluboké řezné ráně na ruce, kterou utrpěl od únosců”.

Arcibiskup Anthony Obinna v tiskovém prohlášení dále oceňuje nigerijskou policii, vládu státu Anambra a úřad pro bezpečnost nigerijské hlavy státu za rychlý zásah. Děkuje za modlitby papeži Františkovi a apoštolskému nunciovi v Nigérii, který během této bolestné situace zprostředkoval kontakt s vatikánskými představiteli. V závěru pak vyslovuje dík za modlitby všem katolickým věřícím, křesťanům jiných vyznání a lidem dobré vůle za jejich duchovní a lidskou solidaritu.

Jana Gruberová

Copyright © 2003-2021 česká sekce Vatikánského rozhlasu. Všechna práva vyhrazena. Adresa redakce: ceco@spc.va.