Nový portál Vatikánského rozhlasu

Upozorňujeme, že aktuální program České sekce Vatikánského rozhlasu již najdete pouze na našich nových internetových stránkách

https://www.vaticannews.va/cs.html

Portál radiovaticana.cz bude dále sloužit jako archiv starších vysílání České sekce (roky 2007-2020). V sekci Podcast na našich nových stránkách naleznete archiv denních pořadů Vatikánského rozhlasu v češtině od listopadu roku 2018.

Přejít na stránky Vatican News
VaticanNews.va

   25. 2. 2024

RSS  RSS zpráv  Podcast denních pořadů       

Hlavní stránka

Zprávy

Svatý otec

Publicistika

Rozhovory

Homilie

Seriály

Speciály

Zvukový archiv

Denní programy


Redakce

Program

Frekvence

Fotogalerie

Technika

Historie

Kontakty


Anketa


O webu

Rozhovory online

Rozšířené hledání

Odkazy


Zasílání novinek

NejčtenějšíCirkev cz Liturgie cz Rádio Proglas TV Noe Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova Res Claritatis Vysokoškolské katolické hnutí Česká republika Pastorace na webu Katolik.cz KTF UK Stránky pro animátory seniorů NAVRCHOLU.cz
 
Zprávy

 Cesty mimo Itálii 

14.7.2008 

Papež v Austrálii - 2.den

Do australské metropole dnes po moři doputoval Kříž Světových dnů mladých. Přivítali ho tisíce mladých křesťanů, kteří se každé tři roky sjíždějí na setkání s papežem i mezi sebou navzájem. Skupiny dobrovolníků nesli čtyřicetikilový kříž a patnáctikilovou ikonu na ramenou v procesí ulicemi města.

Kříž dal mladým v roce 1984 Jan Pavel II. Od té doby putuje jako symbol Kristovy lásky po všech kontinentech. V Austrálii navštívil na 400 komunit a farností. Zítra bude na mši svaté, kterou na zahájení 23. světové dny mladých bude sloužit kardinál Pell, arcibiskup hostitelské arcidiecéze Světové dny mládeže jsou pro Austrálii největší akcí od Olympijských her v roce 2000. Sydney už zaplnilo přes 200 tisíc účastníků. Oficiálně je na Světové dny mládeže zaregistrováno 100 tisíc Australanů. Přes 117 tisíc mladých přiletělo z jiných kontinentů. Nejvíc z Evropy a to 54 tisíc, 27 tisíc ze Severní Ameriky, po 10 tisících z Oceánie a z Asie, 8 tisíc ze Střední Ameriky, Jižní Amerika a Afrika mají po 4 tisících zástupců. Dnes dorazilo 36 mladých z Barmy. Na přání australských biskupů a ujištění, že se po skončení akce všichni vrátí do své vlasti, nakonec australská vláda udělila vízum i 27 mladým Iráčanům. To se udělit zdráhala z obav, že by mohli do Austrálie chtít emigrovat. Z Francie přiletělo na světové dny mládeže do Sydney 4.800 účastníků. S jakým očekáváním prozradil Vatikánskému rozhlasu pařížský arcibiskup kard. André Vingt-Trois:
?S nadějí, že zažijí něco velmi silného, potom, aby naslouchali papežovu poselství, poznali církev v Austrálii a zároveň i tuto zemi a její kulturu.?
Říká pařížský arcibiskup André Vingt-Trois.

V Sydney je také 220 poutníků z České republiky. Mezi nimi i biskupové Jiří Paďour a Pavel Posád. Od minulého čtvrtku se účastnili programu v Melbourne. Ti, kdo přiletěli během víkendu si už stihli prohlédnout město, které se odělo do barev loga světových dnů. Mnozí mladí navštívili katedrálu Panny Marie, kde jsou v těchto dnech vystaveny ostatky Piergiorgia Frassatiho, jednoho z patronů Světových dnů mládeže nebo putují na předměstí Sydney do kaple, kde je pohřbena Mary McKillop, další z deseti patronů.

V Sydney se sešli také univerzitní studenti, kteří hovoří o tom, jak svědčit o evangeliu v univerzitním prostředí. Seminář na St. John College-Univerzity uspořádala sekce pro pastoraci na univerzitách římského vikariátu, asociace australských katolických studentů a katoličtí kaplani arcidiecéze Sydney. Benedikt XVI. se k mládeži připojí ve čtvrtek 17. dopoledne, kdy ho čeká oficiální setkání s představiteli státu a odpoledne ho přivítá nejen australská mládež. Zatím odpočívá v Kenthurstu, necelých padesát kilometrů od Sydney.

Podrobnosti o druhém dni pobytu Benedikta XVI. sděluje Vatikánskému rozhlasu O.F.Lombardi:

?Byl to den velice poklidný a probíhal v rytmu takřka římském. Papež začal ráno mší svatou, které se účastnil také personál centra v Kenthurts, které jej hostí a doprovod. Po snídani se papež krátce prošel po okolí a následovala obvyklá práce, četba a modlitba, příprava promluv, tedy podobně jako ve Vatikánu. Krátce před obědem jej navštívil kard. Pell a arcibiskup Fischer, hlavní organizátoři Světových dnů mládeže, kteří jej informovali o příjezdu mladých a přípravách na setkání. Odpoledne pak znovu modlitba a krátká procházka v parku, který je velmi krásný a také krátký koncert klasické hudby v provedení předního uměleckého uskupení ze Sydney, který papeži přednesl několik jemu důvěrně známých skladeb od Schumanna a Mozarta.?
Tolik O.Lombardi z australského Kenthurts.

Další články z podrubriky Cesty mimo Itálii

(RaVat)

 odeslat článek     vytisknout článek


Související články
27.7.08 Vítězství krásy
26.7.08 Světové dny mláděže zanechaly dobrý dojem
22.7.08 Světový tisk o setkání mládeže v Sydney
21.7.08 Globalizace v akci
21.7.08 Všem patří mé hluboké díkyHlavní stránka | Zprávy | Svatý otec | Publicistika | Rozhovory | Homilie | Seriály | Speciály | Zvukový archiv | Denní programy
Redakce | Frekvence | Fotogalerie


Copyright © 2003-2024 Česká sekce Vatikánského rozhlasu. Všechna práva vyhrazena. Adresa redakce: ceco@spc.va.
Administrace: Česká sekce Vatikánského rozhlasu. Technická realizace: Václav Lahoda.

 
Stáhnout záznam ve formátu MP3  

Kanál Vatikánského rozhlasu na YouTube  

Archív denních pořadů ve formátu Real Audio  
 Zprávy
Nové internetové stránky Vatikánského rozhlasu

Bohoslužba k 30. výročí založení Visegradské skupiny a svátek sv. Cyrila a Metoděje ve Věčném městě

Nové Motu proprio zavádí snížení trestu a resocializační programy

Papež: Luštěniny jsou ušlechtilá potravina

Papež připomenul Světový den rozhlasu

Posvátná kniha syrské katolické církve se vrátí do Karakoše

Láska se raduje z růstu druhého člověka, píše papež v poselství k postní době

Papež František: Vytvářejte komunikaci dovolující zahlédnout pravdu věcí

Papež: Kultura setkávání může být východiskem k jednotnějšímu a smířenému světu

Papež František vybízí k solidaritě s křesťany ve Svaté zemi

Jezuitské periodikum La Civiltà Cattolica vyjde také v ruštině

Papež: Kéž nový lunární rok přinese ovoce bratrství a solidarity

 Nově na webu
Svatý otec: Modlitba v každodenním životě

Publicistika: Za skutečnou katolicitu, pluralitu kultur a názorů

Publicistika: 90 let papežského rozhlasu

Rozhovory: Papeže by chtěli všichni

Homilie: Mlčení víry

Archiv zpráv únor 24
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Starší zprávy >

Náš tip

Patris corde

Bratrství se zrodilo z Kříže

Zveřejněna nová encyklika Fratelli tutti