Nový portál Vatikánského rozhlasu

Upozorňujeme, že aktuální program České sekce Vatikánského rozhlasu již najdete pouze na našich nových internetových stránkách

https://www.vaticannews.va/cs.html

Portál radiovaticana.cz bude dále sloužit jako archiv starších vysílání České sekce (roky 2007-2020). V sekci Podcast na našich nových stránkách naleznete archiv denních pořadů Vatikánského rozhlasu v češtině od listopadu roku 2018.

Přejít na stránky Vatican News
VaticanNews.va

   7. 7. 2022

RSS  RSS zpráv  Podcast denních pořadů       

Hlavní stránka

Zprávy

Svatý otec

Publicistika

Rozhovory

Homilie

Seriály

Speciály

Zvukový archiv

Denní programy


Redakce

Program

Frekvence

Fotogalerie

Technika

Historie

Kontakty


Anketa


O webu

Rozhovory online

Rozšířené hledání

Odkazy


Zasílání novinek

NejčtenějšíCirkev cz Liturgie cz Rádio Proglas TV Noe Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova Res Claritatis Vysokoškolské katolické hnutí Česká republika Pastorace na webu Katolik.cz KTF UK Stránky pro animátory seniorů NAVRCHOLU.cz
 
Zprávy

  

30.6.2015 

Zveřejněn program apoštolské cesty na Kubu, do USA a OSN

Vatikán. Více než 80 dní před zahájením desáté apoštolské cesty papeže Františka dnes tiskové středisko Svatého stolce zveřejnilo její oficiální program. Svatý otec ve třech oddělených etapách vykoná ve dnech 19. až 28. září oficiální návštěvu Kuby, Organizace Spojených národů a USA.

První zastávkou bude kubánské hlavní město Havana, kde papež přistane v sobotu 19. září odpoledne a v rámci uvítacího ceremoniálu pronese svou první promluvu. V neděli ráno bude stejně jako jeho předchůdci Jan Pavel II. a Benedikt XVI. slavit mši svatou na havanském Revolučním náměstí. Téhož dne odpoledne vykoná oficiální návštěvu v Revolučním paláci, sídle kubánského prezidenta Raúla Castra. Večer bude slavit nešpory se zasvěcenými osobami v havanské katedrále a pozdraví mladé lidi v místním kulturním centru.

V pondělí 21. září se František přesune do města Holguín, vzdáleného asi 150 km od Havany, kde bude slavit druhou eucharistii na kubánské půdě. Odpoledne odjede do druhého největšího kubánského města, Santiaga de Cuba, kde se má sejít s kubánskými biskupy. Další dva body programu se váží k mariánské poutní svatyni Panny Marie Milosrdné z Cobre. Svatý otec zde povede modlitební vigilii a bude slavit ranní mši svatou v úterý 22. září. Téhož dne bude katedrála v Santiagu hostit setkání Petrova nástupce s rodinami, což bude závěrečná položka jeho kubánského pobytu. O půlnoci z úterý 22. na středu 23. září by měl papežský speciál přistát na washingtonské letecké základně.

Návštěvu Spojených států amerických zahájí zdvořilostní přijetí v Bílém domě, po kterém bude následovat setkání s biskupy ve washingtonské katedrále sv. Matouše. Odpoledne 23. září bude Svatý otec slavit kanonizační liturgii bl. O. Junípera Serry v národní poutní svatyni Neposkvrněného Početí Panny Marie. Také následující den – čtvrtek 24. září – stráví papež František převážně ve Washingtonu. Promluví v Kongresu Spojených států amerických a pozdraví místní bezdomovce v charitním středisku při farnosti sv. Patrika. V podvečer přeletí do New Yorku, aby v tamní katedrále sv. Patrika slavil nešpory s kněžími, řeholníky a řeholnicemi.

Páteční program 25. září začne na půdě newyorského sídla OSN, kde se očekává papežova promluva před generálním shromážděním, a bude pokračovat mezináboženským setkáním v památníku Ground Zero. Odpoledne papež zavítá do Harlemu, kde v místní škole pozdraví děti a rodiny přistěhovalců. Večer bude sloužit mši svatou v newyorské aréně Madison Square Garden.

Poslední dva dny apoštolské cesty – 26. a 27. září – se ponesou v duchu Světového setkání rodin ve Filadelfii. Petrův nástupce povede modlitební vigilii a bude předsedat závěrečné mši svaté tohoto světového setkání. Ve svém programu si však také vyhradil prostor pro místní diecézi, se kterou bude slavit eucharistii, a pro rozhovor s biskupy z celého světa, kteří se zúčastní setkání rodin. Papež ve Filadelfii neopomine návštěvu místní věznice a promluví na setkání za náboženskou svobodu před místními emigranty a hispánskou komunitou. Devítidenní intenzívní program desáté mezinárodní apoštolské cesty papeže Františka se uzavře v pondělí 28. září příletem na římské letiště Ciampino.

(jag)

 odeslat článek     vytisknout článek


Související články
25.1.21 Modlitba přivádí k lásce, jinak je samolibým rituálem
24.1.21 Papež k neděli Božího Slova: Vypnout televizi a otevřít Bibli
1.1.21 Papež: Ze srdce se rodí dobro
31.12.20 Nešpory na závěr kalendářního roku v bazilice sv. Petra
31.12.20 Papež nepovede obřady na přelomu roku kvůli bolesti zadHlavní stránka | Zprávy | Svatý otec | Publicistika | Rozhovory | Homilie | Seriály | Speciály | Zvukový archiv | Denní programy
Redakce | Frekvence | Fotogalerie


Copyright © 2003-2022 Česká sekce Vatikánského rozhlasu. Všechna práva vyhrazena. Adresa redakce: ceco@spc.va.
Administrace: Česká sekce Vatikánského rozhlasu. Technická realizace: Václav Lahoda.

 
Stáhnout záznam ve formátu MP3  

Kanál Vatikánského rozhlasu na YouTube  

Archív denních pořadů ve formátu Real Audio  
 Zprávy
Nové internetové stránky Vatikánského rozhlasu

Bohoslužba k 30. výročí založení Visegradské skupiny a svátek sv. Cyrila a Metoděje ve Věčném městě

Nové Motu proprio zavádí snížení trestu a resocializační programy

Papež: Luštěniny jsou ušlechtilá potravina

Papež připomenul Světový den rozhlasu

Posvátná kniha syrské katolické církve se vrátí do Karakoše

Láska se raduje z růstu druhého člověka, píše papež v poselství k postní době

Papež František: Vytvářejte komunikaci dovolující zahlédnout pravdu věcí

Papež: Kultura setkávání může být východiskem k jednotnějšímu a smířenému světu

Papež František vybízí k solidaritě s křesťany ve Svaté zemi

Jezuitské periodikum La Civiltà Cattolica vyjde také v ruštině

Papež: Kéž nový lunární rok přinese ovoce bratrství a solidarity

 Nově na webu
Svatý otec: Modlitba v každodenním životě

Publicistika: Za skutečnou katolicitu, pluralitu kultur a názorů

Publicistika: 90 let papežského rozhlasu

Rozhovory: Papeže by chtěli všichni

Homilie: Mlčení víry

Archiv zpráv červenec 22
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Starší zprávy >

Náš tip

Patris corde

Bratrství se zrodilo z Kříže

Zveřejněna nová encyklika Fratelli tutti