Nový portál Vatikánského rozhlasu

Upozorňujeme, že aktuální program České sekce Vatikánského rozhlasu již najdete pouze na našich nových internetových stránkách

https://www.vaticannews.va/cs.html

Portál radiovaticana.cz bude dále sloužit jako archiv starších vysílání České sekce (roky 2007-2020). V sekci Podcast na našich nových stránkách naleznete archiv denních pořadů Vatikánského rozhlasu v češtině od listopadu roku 2018.

Přejít na stránky Vatican News
VaticanNews.va

   1. 10. 2022

RSS  RSS zpráv  Podcast denních pořadů       

Hlavní stránka

Zprávy

Svatý otec

Publicistika

Rozhovory

Homilie

Seriály

Speciály

Zvukový archiv

Denní programy


Redakce

Program

Frekvence

Fotogalerie

Technika

Historie

Kontakty


Anketa


O webu

Rozhovory online

Rozšířené hledání

Odkazy


Zasílání novinek

NejčtenějšíCirkev cz Liturgie cz Rádio Proglas TV Noe Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova Res Claritatis Vysokoškolské katolické hnutí Česká republika Pastorace na webu Katolik.cz KTF UK Stránky pro animátory seniorů NAVRCHOLU.cz
 
Zprávy

  

23.3.2012 

Benedikt XVI. zahájil cestu do Mexika a na Kubu

Vatikán. Benedikt XVI. dnes zahájil první etapu své 23. apoštolské cesty, během níž zavítá do Mexika a na Kubu. S Itálii se rozloučil na římském letišti Fiumicino v 9.30. V mexickém Leonu má přistát po čtrnáctihodinovém letu. Vzhledem k časovému posunu se dnešní papežův den prodlouží o 7 hodin. León leží ve státu Guanajuato a patří mezi nejkrásnější mexická města, rozkládá se na náhorní planině ve výšce 1800 m. Právě díky příznivému klimatu a snadné dosažitelnosti pro velký počet věřících (70% Mexičanů bydlí ve vzdálenosti do 4 hodin cesty) se stalo hostitelem Benedikta XVI., který přijíždí oslavit 200 let nezávislosti většiny latinskoamerických států. O přípravách ve městě nám více poví náš korespondent Giancarlo La Vella:

Pět set tisíc poutníků, dva tisíce novinářů z 500 titulů z celého světa, patnáct tisíc zvláštních korespondentů na mši v Parku del Bicentenario. Připravena jsou centra první pomoci i nejméně tři tisíce příslušníků pořádkových sil. To jsou některá čísla k papežské cestě, kterou za několik hodin zahájí oficiální pozdrav státních představitelů. Mexiko hostí Petrova nástupce už po šesté. Po ceremonii na letišti se Benedikt XVI. přemístí do Koleje P. Marie, Colegio Miraflores, velkého školního komplexu spravovaného sestrami služebnicemi Nejsvětější Eucharistie a Matky Boží, která v příštích třech dnech poslouží jako papežská rezidence.

Už včera proběhla inaugurace tiskového střediska, které bude sloužit novinářům doprovázejícím tuto papežskou cestu, která sice probíhá v postní době, ale je nakročená k Velikonocům, k oslavě Vzkříšení, k naději, tolik potřebné v dnešním Mexiku. Kdo chce sledovat papežskou návštěvu na internetu, má už několik týdnů k dispozici oficiální stránky apoštolské návštěvy, provozované místní biskupskou konferencí. Stránky přinášejí řadu podrobností o průběhnu návštěvy, její program, promluvy, konkrétní informace. Právě díky těmto stránkám organizátoři získali mnoho mladých lidí, kteří se nabídli jako dobrovolníci pro příští dny.

Svatého otce při letu doprovází více než 70 novinářů. Kromě Italů jsou nejpočetněji zastoupeni Mexičané, Američané a Francouzi. Při tiskové konferenci na palubě letadla, ke které se podrobněji vrátíme zítra, Svatý otec odpovídal mimo jiné na dotazy, týkající se problematiky obchodu s drogami a sociálních kontrastů v Latinské Americe. Benedikt XVI. vyzval k překonání rozpolcenosti na osobní a veřejnou morálku. Církev není politickou mocností, nýbrž nositelkou morálky, jejímž prvním úkolem je vychovávat svědomí k zodpovědnosti, zdůraznil papež. V souvislosti s kubánskou etapou cesty Svatý otec poukázal na nastoupenou cestu dialogu a spolupráce. Je evidentní, že marxistická ideologie tak, jak byla pojímána, dnes již neodpovídá realitě, řekl Benedikt XVI a pokračoval: Je zřejmé, že církev stojí stále na straně svobody – svobody vyznání, svobody náboženství.

(RaVat)

 odeslat článek     vytisknout článek


Související články
28.3.12 Benedikt XVI. na Kubě - závěrečný 3. den
27.3.12 Benedikt XVI. na Kubě - 1. a 2. den
26.3.12 Benedikt XVI. se rozloučil s Mexikem a odletěl na Kubu
25.3.12 Benedikt XVI. v Mexiku - 2. a 3. den
24.3.12 Benedikt XVI. v Mexiku - 1. denHlavní stránka | Zprávy | Svatý otec | Publicistika | Rozhovory | Homilie | Seriály | Speciály | Zvukový archiv | Denní programy
Redakce | Frekvence | Fotogalerie


Copyright © 2003-2022 Česká sekce Vatikánského rozhlasu. Všechna práva vyhrazena. Adresa redakce: ceco@spc.va.
Administrace: Česká sekce Vatikánského rozhlasu. Technická realizace: Václav Lahoda.

 
Stáhnout záznam ve formátu MP3  

Kanál Vatikánského rozhlasu na YouTube  

Archív denních pořadů ve formátu Real Audio  
 Zprávy
Nové internetové stránky Vatikánského rozhlasu

Bohoslužba k 30. výročí založení Visegradské skupiny a svátek sv. Cyrila a Metoděje ve Věčném městě

Nové Motu proprio zavádí snížení trestu a resocializační programy

Papež: Luštěniny jsou ušlechtilá potravina

Papež připomenul Světový den rozhlasu

Posvátná kniha syrské katolické církve se vrátí do Karakoše

Láska se raduje z růstu druhého člověka, píše papež v poselství k postní době

Papež František: Vytvářejte komunikaci dovolující zahlédnout pravdu věcí

Papež: Kultura setkávání může být východiskem k jednotnějšímu a smířenému světu

Papež František vybízí k solidaritě s křesťany ve Svaté zemi

Jezuitské periodikum La Civiltà Cattolica vyjde také v ruštině

Papež: Kéž nový lunární rok přinese ovoce bratrství a solidarity

 Nově na webu
Svatý otec: Modlitba v každodenním životě

Publicistika: Za skutečnou katolicitu, pluralitu kultur a názorů

Publicistika: 90 let papežského rozhlasu

Rozhovory: Papeže by chtěli všichni

Homilie: Mlčení víry

Archiv zpráv říjen 22
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Starší zprávy >

Náš tip

Patris corde

Bratrství se zrodilo z Kříže

Zveřejněna nová encyklika Fratelli tutti