Nový portál Vatikánského rozhlasu

Upozorňujeme, že aktuální program České sekce Vatikánského rozhlasu již najdete pouze na našich nových internetových stránkách

https://www.vaticannews.va/cs.html

Portál radiovaticana.cz bude dále sloužit jako archiv starších vysílání České sekce (roky 2007-2020). V sekci Podcast na našich nových stránkách naleznete archiv denních pořadů Vatikánského rozhlasu v češtině od listopadu roku 2018.

Přejít na stránky Vatican News
VaticanNews.va

   17. 5. 2022

RSS  RSS zpráv  Podcast denních pořadů       

Hlavní stránka

Zprávy

Svatý otec

Publicistika

Rozhovory

Homilie

Seriály

Speciály

Zvukový archiv

Denní programy


Redakce

Program

Frekvence

Fotogalerie

Technika

Historie

Kontakty


Anketa


O webu

Rozhovory online

Rozšířené hledání

Odkazy


Zasílání novinek

NejčtenějšíCirkev cz Liturgie cz Rádio Proglas TV Noe Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova Res Claritatis Vysokoškolské katolické hnutí Česká republika Pastorace na webu Katolik.cz KTF UK Stránky pro animátory seniorů NAVRCHOLU.cz
 
Zprávy

  

6.2.21 

Papež František zahájí postní dobu ve Vatikánu

Vatikán. Papež František bude sloužit liturgii popeleční středy u oltáře Katedry ve Vatikánské bazilice.  Postní dobu doposud zahajoval Petrův nástupce podle starobylé tradice v bazilice sv. Sabiny na Aventinu. 

 

  

6.2.21 

Nový dublinský arcibiskup: Potřebujeme dobrou liturgii, formuje člověka

Dublin. Církev v Irsku čeká misijní transformace - ohlašuje nový dublinský arcibiskup Dermot Farrell. Jeho vlast prožívá těžké chvíle kvůli pandemii. Církev by chtěla být v těchto dnech nablízku trpícím a umírajícím, ale často nemůže. Domácí návštěvy jsou zakázány a nesmí se ani sloužit bohoslužby s účastí věřících.

 

  

6.2.21 

Sestra Becquart a otec Marín de San Martín novými podsekretáři Biskupské synody

Vatikán. Papež František jmenoval dva nové podsekretáře Biskupské synody, španělského augustiniána otce Luise Marín de San Martín a francouzskou řeholnici Nathalie Becquart. Je to vůbec poprvé, co bude tento úřad zastávat žena.

  

6.2.21 

Modlitební maraton proti obchodu s lidmi

Mezinárodní řeholní síť “Talitha kum” připravila sedmý modlitební maraton a den reflexe proti obchodu s lidmi, který připadá na 8. února. Vzhledem k sanitárním opatřením se přenesl na platformu YouTube. Se zvláštním videoposelstvím se jej zúčastní také papež František. 

  

6.2.21 

Deklarace proti antisemitismu ve Francii

Francie. Antisemitismus ve francouzské společnosti nevymizel, jeho projevy stále sílí a začíná dosahovat extrémních podob. Jako křesťané na to nemůžeme přistoupit a nesmíme tomu uvykat - říká v rozhovoru pro Vatikánský rozhlas biskup Didier Berthet na okraj deklarace francouzského episkopátu proti antisemitismu. Podepsána byla minulé pondělí (1. února) za přítomnosti hlavních představitelů židovské komunity v této zemi.

 

  

5.2.21 

Portugalská církev: Rozporuplné legalizovat eutanazii v pandemickém kontextu

Lisabon. Portugalský parlament v závěru minulého týdne schválil návrh zákona, který rozhodl o beztrestnosti asistované smrti – tedy asistované sebevraždy a eutanazie. Hlasovalo pro něj 136 poslanců, 78 se postavilo proti a 4 se zdrželi hlasování. Portugalská biskupská konference vyjádřila „smutek a pohoršení“ nad tím, že legalizace eutanazie přichází během pandemie, kdy „všichni usilují o záchranu co nejvíce životů za cenu ekonomických obětí a omezování osobní svobody“.

  

5.2.21 

Caritas Internationalis apeluje na všeobecnou dostupnost vakcín, zrušení dluhu a změnu patentového práva

Vatikán. Zvláštní apel na všeobecnou dostupnost vakcín proti Covidu-19 vydala Caritas Internationalis společně s vatikánským Úřadem pro integrální lidský rozvoj. Zdůrazňuje, že vakcíny jsou prostředkem k respektu a ochraně daru života. „Jelikož každý lidský život je nedotknutelný, nikdo nesmí být ponechán stranou,“ čteme v tiskovém sdělení, které se dotýká také otázky fondů na rozvoj zdravotní péče v chudých zemí a patentů na vakcíny.

  

4.2.21 

Papež k Mezinárodnímu dni bratrství: Přehlížení druhého člověka je formou nepřátelství

Vatikán/Abú Dhábí. Papež František se dnes připojil k oslavám prvního Mezinárodního dne bratrství, jehož konání loni v prosinci vyhlásila OSN. Papež vystoupil na virtuálním setkání, organizovaném šajchem Muhammadem bin Zajdem v Abú Dhábí, jehož se zúčastnil rovněž generální tajemník OSN, António Guterres, vrchní imám káhirské univerzity s mešitou Al-Azhar, Ahmed al Tajíb, a další osobnosti, mimo jiné egyptský soudce Abdel Salam, který je v současné době sekretářem Vysokého výboru pro lidské bratrství, naplňujícího cíle abúdhábské deklarace, podepsané před dvěma lety.

  

4.2.21 

Modlitba Anděl Páně s papežem se vrací na Svatopetrské náměstí

Vatikán. Papež František bude od příští neděle opětovně pronášet modlitbu Anděl Páně z okna knihovny Apoštolského paláce, které se obrací do náměstí sv. Petra, oznámil dnes Svatý stolec.

  

4.2.21 

Papež František: Hudba napomáhá k promlouvání biblických textů

Vatikán. Jazyk hudby zná hodnotu ticha a naslouchání, jež je zároveň předpokladem každého dialogu, zdůraznil papež František ve videoposelství pro účastníky čtvrtého Mezinárodního sympózia o hudbě. Akce pořádaná Papežskou radou pro kulturu na téma “Církev a hudba: texty a kontexty” probíhá dnes a zítra virtuální formou. 

< novější   starší >

Hlavní stránka | Zprávy | Svatý otec | Publicistika | Rozhovory | Homilie | Seriály | Speciály | Zvukový archiv | Denní programy
Redakce | Frekvence | Fotogalerie


Copyright © 2003-2022 Česká sekce Vatikánského rozhlasu. Všechna práva vyhrazena. Adresa redakce: ceco@spc.va.
Administrace: Česká sekce Vatikánského rozhlasu. Technická realizace: Václav Lahoda.

 
Stáhnout záznam ve formátu MP3  

Kanál Vatikánského rozhlasu na YouTube  

Archív denních pořadů ve formátu Real Audio  

Svatý otec
Generální audience:

Modlitba v každodenním životě
Česká sekce RV


Angelus:
Bůh neukazuje svou moc shora
Česká sekce RV

Promluva papeže Františka před modlitbou Anděl Páně, náměstí sv. Petra

Homilie:
Prosme o důvěryplnou trpělivost
Česká sekce RV

Svátek Uvedení Páně do chrámu, Bazilika sv. Petra

Komentáře "Církev a svět":
Za skutečnou katolicitu, pluralitu kultur a názorů
Paolo Ruffini

Prefekt vatikánského Úřadu pro komunikaci k 90. výročí Vatikánského rozhlasu

Reportáže, reflexe, sloupky:
90 let papežského rozhlasu
Johana Bronková

11. února 1931 zahájil papež Pius XI. vysílání Vatikánského rádia

Rozhovory:
Papeže by chtěli všichni
Česká sekce RV

Rozhovor s Václavem Kolajou, českým velvyslancem při Svatém stolci

Homilie:
Mlčení víry
Pavel Ambros

Homilie k 6. neděli v mezidobí
Archiv zpráv květen 22
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Starší zprávy >

Náš tip

Patris corde

Bratrství se zrodilo z Kříže

Zveřejněna nová encyklika Fratelli tutti