Nový portál Vatikánského rozhlasu

Upozorňujeme, že aktuální program České sekce Vatikánského rozhlasu již najdete pouze na našich nových internetových stránkách

https://www.vaticannews.va/cs.html

Portál radiovaticana.cz bude dále sloužit jako archiv starších vysílání České sekce (roky 2007-2020). V sekci Podcast na našich nových stránkách naleznete archiv denních pořadů Vatikánského rozhlasu v češtině od listopadu roku 2018.

Přejít na stránky Vatican News
VaticanNews.va

   25. 5. 2024

RSS  RSS zpráv  Podcast denních pořadů       

Hlavní stránka

Zprávy

Svatý otec

Publicistika

Rozhovory

Homilie

Seriály

Speciály

Zvukový archiv

Denní programy


Redakce

Program

Frekvence

Fotogalerie

Technika

Historie

Kontakty


Anketa


O webu

Rozhovory online

Rozšířené hledání

Odkazy


Zasílání novinek

NejčtenějšíCirkev cz Liturgie cz Rádio Proglas TV Noe Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova Res Claritatis Vysokoškolské katolické hnutí Česká republika Pastorace na webu Katolik.cz KTF UK Stránky pro animátory seniorů NAVRCHOLU.cz
 
Zprávy

  

11.2.21 

Jezuitské periodikum La Civiltà Cattolica vyjde také v ruštině

Řím/Moskva. Stále mezinárodnější náplň jezuitského časopisu La Civiltà Cattolica, nejstaršího dosud vycházejícího periodika v italštině (zal. 1850), se obohacuje o nový rozměr. V pátek 12. února, přesně pět let po havanském setkání papeže Františka s moskevským patriarchou Kirillem, vyjde ruská digitální edice tohoto listu, a to zásluhou moskevského jezuitského institutu sv. Tomáše.

  

10.2.21 

Nejstarší řeholnice světa vyhrála boj s Covidem

Francie. Zítra oslaví své své 117. narozeniny a právě vyhrála boj s koronavirem. Mluvíme o francouzské řeholní sestře André Randon, která je nejstarší obyvatelkou Evropy. Zákeřnou nemocí prošla bezpříznakově a podle pečovatelů za nejtěžší věc považovala nemožnost účastnit se eucharistie.

  

10.2.21 

Papež: Kéž nový lunární rok přinese ovoce bratrství a solidarity

Vatikán. Papež František dnes dopoledne pronesl z knihovny Apoštolského paláce již 24. část z cyklu katechezí o modlitbě. Uvedlo ji čtení z listu Kolosanům, v němž sv. Pavel nabádá k trvalému přebývání v Kristu...

  

9.2.21 

Papežská akademie pro život: Dokument o situaci starých lidí po pandemii

Vatikán. Stáří, naše budoucnost. Situace starých lidí po pandemii – tak byl nadepsán dokument zveřejněný Papežskou akademií pro život ve spolupráci s vatikánským Úřadem pro integrální lidský rozvoj.  Zamýšlet se chce nad tím, jaké poučení lze vyvodit z tragédie způsobené pandemií a nad jejími důsledky pro dnešek a budoucnost naší společnosti.

  

9.2.21 

Papež se v Iráku setká s vůdcem šíitských muslimů

Vatikán. Svatý stolec zveřejnil oficiální program a logo apoštolské cesty do Iráku, která by se – v závislosti na vývoji koronavirové pandemie – měla uskutečnit ve dnech 5. až 8. března. Papež František mimo jiné navštíví posvátné šíitské město Nadžaf a setká se nejvyšší duchovní autoritou iráckých šíitů, ajatolláhem Alím al Sistáním, což je jasný krok k dialogu s touto muslimskou menšinou.

  

9.2.21 

Papež: Péče, odvaha a spravedlnost proti obchodu s lidmi

Vatikán. Papež František zaslal videoposelství k VII. Mezinárodnímu dni modliteb za oběti obchodu s lidmi, který se letos zaměřil na utváření ekonomiky, potírající tento zločin. “Hospodářství bez obchodu s lidmi se zakládá na péči, odvaze a pravidlech trhu, která upřednostňují spravedlnost”, zdůrazňuje papež.

  

9.2.21 

Papež se připojí apoštolským listem k dantovským oslavám

Itálie. Prvním papežem, který podepsal magisteriální text o Dantu Alighierim, byl Benedikt XV. v encyklikce “In praeclara summorum” z 30. dubna 1921, tedy v roce šestistého výročí básníkova úmrtí. Přesně o sto let později se papež František připojí apoštolským listem k letošnímu dantovskému jubileu, v jehož rámci si Itálie připomíná sedm století od Alighieriho skonu v Ravenně (13.-14.9.1321).

  

8.2.21 

Papež František k diplomatickému sboru: Mít na paměti přesažnou důstojnost člověka

Vatikán. Tradiční novoroční setkání papeže s diplomaty akreditovanými při Svatém stolci probíhalo v Aule Požehnání nad vestibulem Baziliky sv. Petra, nazvané podle balkónku, z něhož Petrův nástupce zdraví shromáždění po svém zvolení a při Urbi et Orbi. Papež František se dotkl široké škály témat, jejichž leitmotivem byla mnohovrstevná krize vyvolaná pandemií Covid-19.

  

7.2.21 

Papež se modlí za Myanmar

Vatikán. Po dnešní polední modlitbě, které se na Svatopetrském náměstí účastnila zhruba stovka věřících, papež František upozornil na politickou situaci v Myanmaru.

  

6.2.21 

Ježíšova opuštěnost na kříži je jádrem křesťanství i vašeho charismatu, řekl papež Hnutí fokoláre

Vatikán. Papež František dnes v poledne přijal v aule Pavla VI. asi sto padesát účastníků generálního shromáždění Díla Mariina, známějšího pod názvem Hnutí fokoláre. Obsáhlou promluvu papež zaměřil na trojici hledisek: vyslovil se k vývoji hnutí dvanáct let po úmrtí jeho zakladatelky Chiary Lubichové, poukázal na důležitost krizí v duchovním i komunitním životě a vyzval k důslednému, realistickému prožívání spirituality.

< novější   starší >

Hlavní stránka | Zprávy | Svatý otec | Publicistika | Rozhovory | Homilie | Seriály | Speciály | Zvukový archiv | Denní programy
Redakce | Frekvence | Fotogalerie


Copyright © 2003-2024 Česká sekce Vatikánského rozhlasu. Všechna práva vyhrazena. Adresa redakce: ceco@spc.va.
Administrace: Česká sekce Vatikánského rozhlasu. Technická realizace: Václav Lahoda.

 
Stáhnout záznam ve formátu MP3  

Kanál Vatikánského rozhlasu na YouTube  

Archív denních pořadů ve formátu Real Audio  

Svatý otec
Generální audience:

Modlitba v každodenním životě
Česká sekce RV


Angelus:
Bůh neukazuje svou moc shora
Česká sekce RV

Promluva papeže Františka před modlitbou Anděl Páně, náměstí sv. Petra

Homilie:
Prosme o důvěryplnou trpělivost
Česká sekce RV

Svátek Uvedení Páně do chrámu, Bazilika sv. Petra

Komentáře "Církev a svět":
Za skutečnou katolicitu, pluralitu kultur a názorů
Paolo Ruffini

Prefekt vatikánského Úřadu pro komunikaci k 90. výročí Vatikánského rozhlasu

Reportáže, reflexe, sloupky:
90 let papežského rozhlasu
Johana Bronková

11. února 1931 zahájil papež Pius XI. vysílání Vatikánského rádia

Rozhovory:
Papeže by chtěli všichni
Česká sekce RV

Rozhovor s Václavem Kolajou, českým velvyslancem při Svatém stolci

Homilie:
Mlčení víry
Pavel Ambros

Homilie k 6. neděli v mezidobí
Archiv zpráv květen 24
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Starší zprávy >

Náš tip

Patris corde

Bratrství se zrodilo z Kříže

Zveřejněna nová encyklika Fratelli tutti